(4)

Samodzielna praca projektanta graficznego

Zdarza się, że nawet najlepsi projektanci graficzni mają problem, kiedy zaczynają pracować na własną rękę. Projektowanie graficzne w firmie zatrudniającej wielu pracowników jest bowiem łatwiejsze, niż projektowanie graficzne na własną rękę i prowadzenie własnej działalności. Początkowo obawiałem się samodzielności, jednak teraz już wiem, że w gruncie rzeczy, jest ona najlepszym rozwiązaniem.

Continue reading

Fonty a prawa autorskie

paper-2-1546719-640x960.jpg

Zastosowanie fontów jest niezwykle szerokie, jednakże trzeba pamiętać o tym, że każdy z nich ma swojego twórcę, który zazwyczaj udostępnia swoje dzieło na ściśle określonych zasadach, ujętych w formie licencji, którą jesteśmy zobowiązani dokładnie przeczytać. Dzięki temu zyskujemy pewność, czy darmowe fonty można wykorzystać komercyjnie. Przedstawiam listę, na jakich licencjach są udostępniane fonty.

Continue reading

Fotografia morza

Ponieważ mieszkam nad morzem, swoją przygodę z fotografowaniem zacząłem od robienia zdjęć wody. Pomimo, że nie czuję się jak profesjonalista, wiele z moich amatorskich zdjęć podoba mi się szczególnie. Jest to związane z faktem, że morze poznałem już bardzo dobrze. Dorastając bardzo często przebywałem na plaży, więc stopniowo zacząłem dostrzegać w jakich porach morze jest najbardziej widowiskowe. Ten zmysł obserwacyjny sprawił, że zainteresowałem się fotografią i próbuję swoich sił do dziś.

Continue reading

Jak zrobić dobry projekt wizytówki?

Jak powinien wyglądać projekt wizytówek? Wbrew pozorom nie jest to rzecz prosta, choć ja wizytówki projektować lubię bardzo. Kluczem do sukcesu jest zachowanie spójności między tekstem i grafiką.

Continue reading

Page top