Notesy osobiste na zamówienie

Notesy osobiste są wspaniałym prezentem - zarówno dla siebie, jak i dla bliskich, na jakąś szczególną okazję. W internecie znajdziemy przeróżne oferty personalizacji - od notatników właściwie identycznych, w których jedyne, co możemy zmienić, to zamówić własny napis, aż po rezultaty pracy osób produkujących tego typu rzeczy na zamówienie, na przykład u grafików. Właśnie tym zajmowałem się przez jakiś czas i chciałbym podzielić się kilkoma refleksjami na owy temat.

Jaki notes?

Jak zaprojektować idealny notes osobisty? Najlepiej, jeżeli chcemy zamówić projekt u kogoś zajmującego się tym zawodowo - dobrze wyjaśnić jaki charakter ma obdarowywany. Co najbardziej mu się podoba, czy jest mężczyzną i preferuje minimalizm czy może jako kobieta liczy raczej na słodkie pastele? Ważne jest też w jakim celu służyć będzie notes - czy jako przepiśnik z notatkami kulinarnymi, jako osobisty pamiętnik, w których zapisywane będą chwile z życia, czy może jako notatnik adresowy? Miłym akcentem będzie odniesienie się do jakiejś wspólnej chwili - na przykład wklejenie zdjęcia albo cytatu.

Odpowiednie parametry

Druk notesów osobistych nie jest wcale sprawą łatwą - należy dobrać nie tylko kolorystykę, czcionkę czy sentencje zawarte w środku. Ważny jest również papier i inne fizyczne materiały, które zostaną użyte w danym projekcie.

Jeżeli faktycznie zdecydujemy się na sprawienie komuś notesu na zamówienie, warto dobrze zastanowić się nad wyborem - żeby to, co finalnie otrzymamy było naprawdę zgodne z tym, co sobie wymarzyliśmy.

Zamawianie pakietów graficznych dla firm

Projekty graficzne dla firm przygotowywane na konkretne zamówienie były dla mnie nie lada wyzwaniem, ale również bardzo ciekawym doświadczeniem, które wiele mnie nauczyło. Przygotowanie takiego projektu wymagało ode mnie sporo pracy i wysiłku, które przekładały się jednak na oryginalne pomysły, niezwykle pomocne w dbaniu o budowanie świadomego wizerunku danych marek.

Continue reading

Jak zostać grafikiem?

W jaki sposób ludzie zostają grafikami? Jak należy się rozwijać, aby znaleźć pracę w tej prężnie rozwijającej się branży? Czy aby zostać grafikiem jest koniecznie ukończenie Akademii Sztuk Pięknych albo specjalizacji graficznej na kierunku Informatyka?

Continue reading

Co z tą reklamą?

Stare powiedzenie "Reklama jest dźwignią handlu" nie traci na swojej aktualności. Wiedzą o tym wszyscy zajmujący się produkcją lub sprzedażą jakiegokolwiek towaru. Bo tylko pod warunkiem, że będzie on odpowiednio zareklamowany, ma szanse na zaistnienie na rynku i wzbudzenie zainteresowania potencjalnych klientów.

Continue reading

Zadbaj o odpowiednią promocję swojej firmy

Kwestią, o którą każda firma zdecydowanie zadbać powinna jest odpowiednia promocja. Dla nikogo nie stanowi tajemnicy fakt, iż odpowiednio zaprojektowane logo firmy może w dużej mierze stanowić o jej sukcesie w zdobywaniu nowych klientów, jako że przyciąga ono wzrok i pozostaje w pamięci. Kiedy już jednak skorzystamy z usług grafika, pojawia się pytanie - gdzie i w jaki sposób je wyeksponować? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć bazując na moim doświadczeniu.

Continue reading

Naklejki - funkcje i zastosowanie w reklamie

Jako grafik reklamowy mogę powiedzieć, że często siła promocji tkwi w rzeczach małych i z pozoru nieistotnych. W dopracowanych szczegółach, w idealnym połączeniu kolorów. Ostatnio popularnością cieszą się też na przykład samoprzylepne naklejki reklamowe - niby nic, a jednak coś. Naklejki mają tę zaletę, że są łatwe w obsłudze, można z nimi wiele zrobić, przykleić do bardzo różnych powierzchni, a potrafią dać świetny efekt. Tak! Takie małe rzeczy potrafią wiele zmienić.

Continue reading

Na co musi przygotować się sylwestrowy fotograf?

Idziesz na sylwestra w roli fotografa po raz pierwszy? Przed tobą niełatwe zadanie i niezależnie od tego, czy jesteś wynajętym fotografem czy osobą zaproszoną, którą po prostu ustawiono w tej roli, musisz się przygotować na to, co cię czeka, bo nie będzie to łatwe i przyjemne.

Continue reading

Drukowanie plakatów - ważne wskazówki

Przygotowanie dobrego plakatu to wcale nie taka prosta sprawa. Z jednej strony miałem klientów, którzy przynosili mi już bardzo dobre projekty, z drugiej bywali też tacy, którzy za nic nie chcieli zaakceptować żadnych moich poprawek - nawet, gdy były one w najwyższym stopniu konieczne. Samo drukowanie plakatów od strony technicznej też jest procesem, o którym nie można w toku przygotowań zapominać. Jak więc przygotować dobry plakat?

Continue reading

Twój kalendarz ścienny

Jakie funkcje pełni w naszym domu kalendarz ścienny? Dlaczego wybieramy taki a nie inny kalendarz? Czym się kierujemy? A może - zamiast kupowania w sklepie, warto zamówić swój własny kalendarz ścienny?

Continue reading

Filtry polaryzacyjne - jak je wykorzystać w fotografii miast

Kiedy fotografuję miasta, bardzo często zdarza mi się wykonywać fotografie budynków, głównie zabytków. Są one inspirującym i bardzo wdzięcznym obiektem do uwieczniania na zdjęciach. Mają jednak jedną małą wadę - okna. Choć okna ogółem są fantastyczne, to trzeba się sporo napocić, by światło w oknach się nie odbijało. fotografia miast to mój konik od lat, dlatego jedna z pierwszych rzeczy, jakich się nauczyłam to eliminowanie odbijania się w oknach świateł i czegokolwiek innego.

Continue reading

Wizytówki - ważne narzędzie reklamy

Czym jest dla nas wizytówka? Najczęściej po prostu kawałkiem papieru, na którym na szybko piszemy nasze podstawowe dane, dodajemy jakiś motyw i koniec. Dajemy szybko klientowi z nadzieją, że on oddzwoni.

Continue reading

Dlaczego warto stosować szablony papieru firmowego?

Marketing i sama reklama różnego rodzaju firm jest bardzo interesującym zajęciem. Oprócz tworzenia reklamy bardzo interesujące są sposoby promowania firmy. Grafika nie jest mi obca i bardzo ciekawe dla mnie wydają się wszelkie sposoby wykorzystania jej w promocji.

Continue reading

Projektowanie plakatów przez Internet

Projektuję wyłącznie przemyślane obrazy, czyli takie które trafią i będą działać na odbiorcę. Projektowanie plakatów przez Internet wykonywane jest z najwyższą starannością. Wiem, że wygląd zewnętrzny ma bardzo duże znaczenie. Ponadto, ma za zadanie trafić do odbiorcy i osiągnąć zamierzony cel, czyli dobrze się sprzedać. Będąc grafikiem komputerowym wiem, co to znaczy siła dobrego projektu.

Continue reading

Dlaczego warto fotografować jesienią?

Każda pora roku jest bardzo specyficzna i każda wnosi w życie fotografa amatora jakieś szczególne wyzwania. Ja szczególnie lubię robić zdjęcia jesiennych krajobrazów, które potrafią naprawdę oddać klimat i aurę danego dnia i pokazać wiele uroków tej niesamowitej pory roku. Oto kilka powodów, dla których uważam, że naprawdę warto fotografować jesienią.

Continue reading

Plakat nowoczesnym medium sztuki

Plakat sięga swoją historią XIX wieku, a wydawałoby się, że jest to bardzo nowoczesny, obecny dopiero od kilku lat w naszej świadomości środek przekazu i wyrazu własnego, kreatywnego spojrzenia na świat.

Continue reading

Zabytek – rób zdjęcia i nie przejmuj się

Fotografia zabytków wymaga wyobraźni. Tylko tyle i aż tyle.

Przeważnie klient, który zleca fotografię zabytku, nie ma pojęcia o fotografowaniu. Nie wie, co to perspektywa, detal i plan. Ale ja już dawno przestałam się tym przejmować.

Continue reading

Na jakie okoliczności zaproszenia?

Z pewnością w życiu każdego z nas zdarza się wiele okazji, gdy chcemy zaprosić naszych najbliższych na ważne wydarzenie. W tym celu bardzo często decydujemy się na zakup lub też na zaproszenia wykonanie specjalnego projektu zaproszeń, ponieważ jest to dla nas szczególnie ważna okazja. Obecnie na rynku możemy znaleźć bardzo wiele różnorodnych zaproszeń, jednak w rzeczywistości największą radość sprawią nam takie, które zaprojektujemy samodzielnie. Zatem na jakie okazje warto je zaprojektować? W jaki sposób możemy to zrobić?

Continue reading

Wymagania techniczne gwarantujące dobrą jakość fotografii krajobrazowej

Uwiecznianie na zdjęciach otaczających nas krajobrazów to niezwykle ciekawe, inspirujące i rozwijające doświadczenie. Fotografia krajobrazowa pozwala zachować to, co w przyrodzie najpiękniejsze. Oczywiście zrobienie dobrego zdjęcia jest uzależnione od wiedzy, doświadczenia, cierpliwości, zaangażowania, a czasem także odrobiny szczęścia. Jednak – co warte podkreślenia – ten rodzaj sztuki fotograficznej wymaga także posiadania odpowiedniego sprzętu i akcesoriów, które w znaczący sposób podnoszą wartość wykonywanych zdjęć.

Continue reading

Page top