Dlaczego warto fotografować jesienią?

Każda pora roku jest bardzo specyficzna i każda wnosi w życie fotografa amatora jakieś szczególne wyzwania. Ja szczególnie lubię robić zdjęcia jesiennych krajobrazów, które potrafią naprawdę oddać klimat i aurę danego dnia i pokazać wiele uroków tej niesamowitej pory roku. Oto kilka powodów, dla których uważam, że naprawdę warto fotografować jesienią.

Piękne światło

Fotografia bez światła nie mogłaby istnieć. Dlatego między innymi warto wykorzystać przepiękne jesienne światło do robienia zdjęć o tej porze roku. Podczas jesiennych dni możemy wykonać świetne zdjęcia bez użycia lampy błyskowej i podobnych sprzętów, ponieważ światło oświetlające ziemię jest wówczas dość jednostajne, równomierne i delikatnie modeluje elementy krajobrazu. Szczególnie także doceniam jesienne wschody słońca, zwłaszcza gdy chcę wykonać fotografie lasów.

Unikatowe elementy krajobrazu

Jesień obfituje w niezwykłe elementy krajobrazu, niespotykane o żadnej innej porze roku. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o spadających z drzew, kolorowych liściach, które stanowić mogą zarówno tło w jesiennym krajobrazie, jak i być głównym tematem zdjęcia. Warto również zwrócić uwagę na wiele gatunków zwierząt i roślin, które są charakterystyczne właśnie dla tej pory roku.

Ciekawe zjawiska pogodowe

Jesień kojarzy nam się raczej z niezbyt przyjemną pogodą, jednak ogromnym plusem takiej aury jest między innymi to, że daje ona ciekawe i niezapomniane efekty na zdjęciach. Przede wszystkim zachęcam do robienia jesiennych zdjęć w deszczu. Wśród kropel świetnie wyglądają zarówno krajobrazy miejskie jak i wiejskie, a las nabiera cech magii i tajemnicy.

Niezapomniane kolory

Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu także niezwykłych barw, jakie oferuje nam jesień. Piękne kolory w różnych odcieniach pozwalają na tworzenie ciekawych kompozycji i zabawę kolorem w fotografii. Oprócz tego fotografia tak intensywnych barw w wielu odcieniach pomaga sprawnie opanować sztukę fotografowania i nauczyć się obsługi podstawowych funkcji aparatu.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/32

Page top