Jak zrobić dobry projekt wizytówki?

Jak powinien wyglądać projekt wizytówek? Wbrew pozorom nie jest to rzecz prosta, choć ja wizytówki projektować lubię bardzo. Kluczem do sukcesu jest zachowanie spójności między tekstem i grafiką.

Przejrzystość sprawia, że wizytówkę czyta każdy. Jest ona zapamiętana. Projekt wizytówki powinien być raczej prosty, ale nie nudny. Za duża ilość grafiki i ozdobników odwraca bowiem uwagę od najważniejszego, a więc danych osobowych i kontaktowych. Przy tym samych danych nie może być za dużo. Wiele osób chce na wizytówce zmieścić wszystko, co jest złym pomysłem. Czasem warto postawić tylko na numer telefonu czy adres email. Taka wizytówka jest bowiem bardziej czytelna.

Kluczem do sukcesu jest także zastosowanie czytelnych czcionek, aby wszystkie dane znajdujące się na wizytówce dały się łatwo przeczytać. Nie można pod żadnym pozorem mieszać ze sobą wielu różnych typów czcionek. Jeśli nie ma pomysłu w tym zakresie to lepiej nie eksperymentować i postawić ba przykład na klasyczną czcionkę Arial.

Co powinno znaleźć się na wizytówce? Obowiązkowo oczywiście imię i nazwisko, a poza tym adres strony internetowej, numer telefonu, ewentualnie adres email. W przypadku wizytówek firmowych często umieszcza się również numer NIP i REGON, numer fax, a także inne dane związane z jej działalnością. Osobiście nie jestem zwolennikiem samodzielnego projektowania. Lepiej zgłosić się do profesjonalisty, który ma w tym zakresie potrzebną wiedzę i doświadczenie. Wizytówka bowiem świadczy o jej właścicielu, powinna być więc dobrze wykonana.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/4

Page top