Fotografia morza

Ponieważ mieszkam nad morzem, swoją przygodę z fotografowaniem zacząłem od robienia zdjęć wody. Pomimo, że nie czuję się jak profesjonalista, wiele z moich amatorskich zdjęć podoba mi się szczególnie. Jest to związane z faktem, że morze poznałem już bardzo dobrze. Dorastając bardzo często przebywałem na plaży, więc stopniowo zacząłem dostrzegać w jakich porach morze jest najbardziej widowiskowe. Ten zmysł obserwacyjny sprawił, że zainteresowałem się fotografią i próbuję swoich sił do dziś.

Zazwyczaj do fotografowania morza wykorzystuję trzy rodzaje filtrów. Pierwszym z nich jest filtr polaryzacyjny, które ułatwia redukowanie odblasków oraz pozwala na lepsze nasycenie kolorów, a także wzmocnienie kontrastu. W ten sposób udaje mi się również zredukować światło wpadające przez obiektyw, dzięki czemu mogę korzystać z długiego czasu naświetlania. W tym celu korzystam również z filtru szarego trzystopniowego oraz gradacyjnego, który równoważy ekspozycję. Mogę za jego pomocą np. przyciemnić niebo i jednocześnie wyróżnić pierwszy plan.

Szczególnie odpowiada mi fotografia fal, ponieważ ich wzburzenie i ciągła aktywność sprawia, że odczuwam wielką przyjemność z uwieczniania na zdjęciu prawdziwego żywiołu. W fotografowaniu morza kluczową rolę odgrywa światło, dlatego bardzo lubię spędzać na plaży nawet kilka godzin i obserwować, jak z biegiem czasu zmienia się oświetlenie krajobrazu. Swoje najlepsze zdjęcia wykonałem w godzinach porannych i popołudniowych, a na wielu z nich uwieczniony jest wschód lub zachód słońca.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/5

Page top