Czy ktoś jeszcze korzysta z notesów?!

Notesy, mimo, że w dzisiejszych czasach są już praktycznie w ogóle nie używane, ponieważ aktualnie wszystko można zapisywać w telefonach komórkowych, swego czasu były bardzo popularnym sposobem notowania ważnych informacji.

W notesie zapisywało się numery telefonów, wtedy najczęściej stacjonarnych, ponieważ nie każdy był posiadaczem telefonu komórkowego i wtedy, gdy chciano się z kimś skontaktować, sposobem na zapisanie numeru był właśnie notes i długopis – dziś, jak wiadomo, wystarczy telefon komórkowy. Ta sama sytuacja wyglądała, gdy chcieliśmy napisać sobie kartkę z przypomnieniem o ważnym wydarzeniu, na przykład była to data i godzina wizyty u lekarza. W dzisiejszych czasach nasze telefony komórkowe czy smartfony posiadają funkcję przypomnień, które można sobie ustawić pod względem daty i godziny, a także jego treści. W ten szybki sposób będzie można organizować sobie każdy dzień.

Czy kiedyś pod tym względem było lepiej? Ilu ludzi, tyle opinii. Na pewno trzeba było sobie radzić. Obecnie, dzięki postępowi technologicznemu wszystko można zrobić z prędkością światła. Pisanie na klawiaturze telefonu zastępuje pod tym względem pisanie ręczne, a przecież kiedyś nie było w telefonach funkcji przypomnień. Tak jak kiedyś ważne informacje pisało się w notesach, a później kartki przyklejało się na lodówce, tak teraz można to robić kilkoma pstryknięciami palców w telefonie.

Postęp technologiczny rozwinął się niesamowicie, kiedyś ludzie nie mieli dostępu chociażby do internetu, a dzisiejsze życie jest bez tego praktycznie niemożliwe. Tradycyjne listy zastąpiły e-maile, a notesy funkcja przypomnień w komórce. Co będzie następne? Czas pokaże.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/8

Page top