Obrazy na płótnie canvas w Twoim mieszkaniu

W wystrój nowoczesnego wnętrza mieszkalnego coraz częściej decydującą rolę pełnią atrakcyjne dodatki. Designerskie elementy infrastruktury mieszkalnej nikogo już nie dziwią. Podobnie jak stosowanie niebanalnych aranżacji, różnorodnego oświetlenia, czy też barw, które na pierwszy rzut oka mogłyby wprawiać w osłupienie. No właśnie – wywarcie wrażenia na odbiorcy – taki cel obecnie w głównej mierze przyświeca urządzaniu wnętrz, na dalszy plan spychając nawet wygodę użytkowania.

W ostatnim czasie miałem okazję widzieć taki efekt niejednokrotnie. Co ciekawe jednak z tego schematu wyłamuje się jeden z elementów dekoracyjnych – obrazy, które w dalszym ciągu cieszą się powodzeniem, zawisając na ścianach wielu nowych domów i mieszkań. Warto jednakże podkreślić, że już rzadko kiedy są to znane z siermiężnych czasów komunizmu i z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, tanie reprodukcje, często przyjmujące formę papierowych reprintów.

Teraz na powodzeniu mocno zyskały obrazy na płótnie canvas. Trzeba jednak zaznaczyć, że słowo “obraz” przyjmuje w tym miejscu dość szerokie znaczenie. Nie chodzi bowiem o tradycyjne, malowane ręką malarza obrazy, lecz o cyfrowe wydruki na płóciennym materiale. Wydruki do złudzenia przypominające dzieła tworzone techniką tradycyjną.

Klient nie musi się jednak ograniczać do wyboru kopii znanych dzieł malarskich. Obrazem może się bowiem stać każde zdjęcie, czy też grafika, jakie sobie wymarzy. Mnie samemu w pracy grafika niejednokrotnie zdarzało się przygotowywać pliki graficzne z przekazanych cyfrowych zdjęć, z których potem były tworzone obrazy metodą nadruku na płótnie. W sumie więc wychodzi na to, że obecnie każdy może stworzyć sobie obraz, nie brudząc rąk farbą.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/13

Page top