Fotografia reklamowa biżuterii

Profesjonalna fotografia reklamowa jest moim zajęciem już od kilku lat. Najczęściej przyjmuję zlecenia dotyczące fotografii produktowej, które otrzymuję za pośrednictwem kilku agencji reklamowych. Ostatnio wykonałem bardzo trudną sesję dotyczącą biżuterii. Było to niełatwe zadanie, ponieważ akcesoria tego typu odbijają większość nakierowanego na nie światła. Wymaga to bardzo zaawansowanych ustawień aparatu oraz utrudnia naświetlenie planu.

Przede wszystkim zdecydowałem się na miękkie oświetlenie planu. Do tego celu wykorzystałem światło naturalne, a także postanowiłem zastosować największą głębię ostrości. Aby fotografia reklamowa wypadła jak należy, ekspozycję oświetliłem za pomocą porannego światła dziennego. Zastosowałem również dyfuzory, dzięki czemu światło padało prosto na biżuterię. Przed zrobieniem zdjęć, musiałem jeszcze ustawić aparat.

Przy takich zleceniach bardzo trudne jest ustawienie odpowiedniego balansu bieli w lustrzance. Starałem się zrobić to w taki sposób, żeby jak najlepiej odzwierciedlić naturalne kolory biżuterii. Na szczęście zdjęcia wyszły dobrze, a ja nie musiałem nawet dokonywać żadnej obróbki cyfrowej. Sesja okazała się ostatecznie sukcesem, a przygotowana przeze mnie fotografia reklamowa biżuterii wykorzystana została w katalogu bardzo dużego jubilerskiego sklepu internetowego.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/20

Page top