Zanim zaczniesz sam projektować

Dzisiaj projektowanie graficznie to niezwykle popularna branża wykorzystywana przy wielu okazjach i na wiele sposobów. Warto poznać jej podstawy.

Projektowanie wcale nie na luzie

Dzisiaj grafikiem komputerowym może być niemal każdy, kto posiada komputer, jakąś wiedzę i odpowiednie narzędzia do projektowania. Moim zdaniem jednak nie należy do tego podchodzić tak zupełnie na luzie, ponieważ profesjonalne projektowanie to dosyć skomplikowany proces, w którym liczy się każdy detal. Jest to bowiem proces, którego celem jest zakomunikowanie czegoś, a także wywołanie jakiejś reakcji, czyli odniesienie zamierzonego celu czy efektu.

Zaczynam od kompozycji

Z podstawowej wiedzy, którą należy posiadać, zanim zacznie się zabierać za tę dziedzinę, to elementy projektowania, a są nimi przestrzeń, linia, kształt, kolor oraz tekstura. Z kolei zasady projektowania to równowaga, kontrast, hierarchia, rytm oraz spójność. Zawsze zaczynam od przestrzeni, w której powoli umieszczam wszystkie elementy graficzne. Naturalnie to od zleceniodawcy zależeć będzie to, jaki efekt ma zostać wywołany, jak projekt wyglądać ma ostatecznie i tym podobne. Układ poszczególnych detali i szczegółów to kompozycja, która może również występować w różnych rodzajach.

Dzisiaj można też zagłębiać się w bogatej literaturze, której głównym tematem jest projektowanie graficzne, ale warto też próbować swoich sił i eksperymentować z kolejnymi pomysłami.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/24

Page top