Jestem grafikiem komputerowym – skąd czerpię pomysły do pracy?

Już od kilku lat profesjonalnie zajmuję się projektowaniem grafiki reklamowej. Czy jestem w tym dobry? Pewnie tak. Zwłaszcza, że kocham tę pracę… Gdy rozmawiam ze znajomymi na temat mojej pracy, bardzo często słyszę pytania dotyczące źródeł inspiracji. Trudno przecież zaprojektować dobrą grafikę reklamową, jeśli nie mam do tego jakiejkolwiek inspiracji…

Banery reklamowe

Jak każdy człowiek, również i ja bardzo często spaceruję po mieście. Widzę więc, jak inni graficy odpowiedzialni za stworzenie reklamy, pracują nad swoimi projektami. Jako grafik często korzystam z ich inspiracji. Oczywiście nie oznacza to, że na co dzień wykorzystuję cudze pomysły.

Aktualna moda

Odbiorcy reklam bardzo często podlegają konkretnym modom i tendencjom. Można je łatwo wykorzystać w tworzeniu grafiki reklamowej. Podobnie jak każdy produkt, również i reklama ma swój “okres ważności”. Nietrudno więc dojść do wniosku, że inspiracje którymi się kieruję, mają charakter tymczasowy. Niemniej nowe pomysły wciąż się pojawiają.

Jestem grafikiem więc…

Pracuję już w mojej branży kilkanaście lat. Inspiracje graficzne czerpię więc… z własnego umysłu. Zwłaszcza, że po tylu latach pracy udaje mi się czerpać inspiracje z różnych, nawet najprostszych zdarzeń. Nawet zwykłe podróż do pracy bardzo często daje mnóstwo inspiracji. Zachowania ludzi są tak bogate i różnorodne, że można z nich czerpać całymi garściami. Mimo to, że moja praca jest skomplikowana i często bardzo trudna, wciąż ją kocham. I nie chciałbym jej zmienić na jakąkolwiek inną.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/25

Page top