Ścieżka zawodowa grafika komputerowego

Grafik komputerowy – jeden z popularniejszych zawodów i zdecydowanie jeden najbardziej pożądanych. Jak zdobycie go wyglądało w moim przypadku? O tym pozwolę sobie opowiedzieć Wam poniżej.

W jaki sposób zostać grafikiem komputerowym i jak następnie otrzymywać dobre zlecenia dla grafików? Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie studia, przeważnie na wydziałach informatycznych, bądź plastycznych. Następnie zaś, co oczywiste, dobrze zdobyć doświadczenie w branży graficznej, jak choćby poligraficznej, grafiki gier komputerowych, projektowania stron www, itp.

Pomyślicie pewnie: “po co studia?”. W końcu w tej branży jest tak wielu samouków. To prawda. To nie studia są najważniejsze, choć na pewno przydatne, ale najważniejszy jest zmysł plastyczny. Nie po prostu “zmysł plastyczny”, ale ogromny zmysł plastyczny, a także doskonała znajomość dostępnych na rynku programów graficznych. Wielu informatyków przekwalifikowuje się i zostaję grafikami komputerowymi. Jednak bez wyobraźni przestrzennej i zmysłu plastycznego, nawet najlepszy informatyk nie zrobi w tej branży kariery.

Praca grafika komputerowego

Zajmuję się projektowaniem wszelkiej możliwej grafiki, od rysunków, plakatów, czy filmów animowanych, aż po gry komputerowe i wszelkie inne formy użytkowej grafiki. Pracuję oczywiście wyłącznie na komputerze, firmowym, bądź własnym. Postawcie na te najlepsze. Gdzie pracowałem do tej pory? Najczęściej były to agencje reklamowe, ale także wydawnictwa i wytwórnie gier komputerowych (tym zajmuję się obecnie – do tego dążyłem).

Ile zarabia grafik komputerowy?

Zarobki są tak różne, że nie sposób przytoczyć jednej kwoty. W zależności od doświadczenia i umiejętności ceny te znacznie się wahają. Przyjmijmy jednak, że początkujący dobry grafik zarobi około 3 tyś. miesięcznie, co jest ceną zadowalającą, biorąc pod uwagę, że stawia właściwie pierwsze kroki.

To zdecydowanie rozwojowa i przyszłościowa branża dla kreatywnych.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/28

Page top