Plakat nowoczesnym medium sztuki

Plakat sięga swoją historią XIX wieku, a wydawałoby się, że jest to bardzo nowoczesny, obecny dopiero od kilku lat w naszej świadomości środek przekazu i wyrazu własnego, kreatywnego spojrzenia na świat.

Plakat w świadomości młodych ludzi

Plakat bardzo często jest postrzegany jako duży afisz, którego zadaniem jest informować, promować lub reklamować dany produkt lub usługę. Niewiele osób postrzega go jako formę nowoczesnej sztuki, która pomaga w wyrażaniu własnego spojrzenia na świat. A przecież graficy są również artystami, a plakat może być fantastycznym płótnem, na który można przelać swoje myśli, odczucia i punkt widzenia. Historia plakatu doskonale pokazuje jak ta forma sztuki kształtowała się w świadomości ludzi przez ostatnie lata.

Festiwal plakatu pomaga otwierać horyzonty

Festiwal druku i plakatu to znana na całym świecie impreza, podczas której można skonfrontować teorię z praktyką oraz poznać wiele różnych punktów widzenia na dane zjawisko czy zagadnienie. Międzynarodowe Biennale Plakatu to impreza cykliczna, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Impreza organizowana jest przy udziale Muzeum Plakatu w Wilanowie i ściąga współczesnych twórców z ponad 50 krajów. Znani artyści zgłaszają swoje prace na konkurs w czterech kategoriach: plakat kulturalny, reklamowy, ideowy oraz Złoty Debiut. Ta ostatnia została ustanowiona w 2004 roku, aby ułatwić start młodym twórcom.

Festiwal plakatu to nie tylko podziwianie prac wielkich artystów, ale również fantastyczne i pouczające warsztaty, w których mogą uczestniczyć wszyscy, którzy się na nie wcześniej zapiszą. Ponadto w trakcie trwania festiwalu odbywają się również liczne prelekcje oraz konferencje, a także wykłady znanych twórców. Plakat jest postrzegany jako forma sztuki, dlatego na festiwale zapraszani są również historycy oraz krytycy sztuki. Cała impreza odbywa się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, która sprzyja kreatywnemu myśleniu i zmusza do spojrzenia na niektóre sprawy z innej perspektywy.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/31

Page top