Odpowiedni retusz zdjęć to fotograficzna kropka nad “i”

Aparat fotograficzny to wspaniałe medium, które potrafi idealnie zamknąć czas na zdjęciu. Jednak, aby fotografia była naprawdę idealnym środkiem utrwalającym wspomnienia, trzeba jej delikatnie pomóc za pośrednictwem programu komputerowego.

Retusz zdjęć wisienką na torcie każdej fotografii

Nie raz miałem okazję retuszować zdjęcia z uroczystości rodzinnych oraz innych eventów i wydarzeń i muszę przyznać, że dobry program do obróbki graficznej zdjęć jest wręcz niezastąpiony. Oczywiście nie chodzi o to, aby całkowicie zmienić fotografię poprzez zmianę sylwetki, poprawienie rysów twarzy, czy usunięcie niektórych niedoskonałości. Retusz zdjęć w przypadku fotografii okolicznościowej ogranicza się jedynie do odpowiedniego wydobycia kolorów ze zdjęcia, a także zabawy promieniami światła. Ponadto można również posłużyć się ciekawymi filtrami jak np. sepia, lub zrobić zdjęcie czarno-białe, które wspaniale będzie oddawać niektóre emocje i wyrazy twarzy.

Fotografia okolicznościowa to przede wszystkim śluby, chrzciny, pierwsze komunie święte i inne wydarzenia rodzinne. Na tych zdjęciach ma być widać prawdziwe emocje, jakie towarzyszą ludziom w określonych sytuacjach. Łzy wzruszenia, uśmiechy, szczęście czy radość muszą zostać uchwycone w taki sposób, aby cała rodzina mogła w późniejszych latach z sentymentem wracać do poszczególnych fotografii. Moja rola jako grafika polega na odpowiednim wydobyciu i podkreśleniu tych emocji.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/34

Page top