Samodzielna praca projektanta graficznego

Zdarza się, że nawet najlepsi projektanci graficzni mają problem, kiedy zaczynają pracować na własną rękę. Projektowanie graficzne w firmie zatrudniającej wielu pracowników jest bowiem łatwiejsze, niż projektowanie graficzne na własną rękę i prowadzenie własnej działalności. Początkowo obawiałem się samodzielności, jednak teraz już wiem, że w gruncie rzeczy, jest ona najlepszym rozwiązaniem.

Nienormowane godziny pracy

Przede wszystkim, od kiedy pracuję na własną rękę, mogę pracować wtedy kiedy chcę, a nie wtedy, kiedy chce tego mój szef. Obecnie jestem sam sobie szefem i sam wyznaczam godziny swojej pracy. Kiedy więc jestem zmęczony i wiem, że nie byłbym zbyt wydajny, odpoczywam i przekładam pracę na inny termin. W tym miejscu jednak czyha wiele pułapek. Nienormowany czas pracy może bowiem czasem skutkować kompletnym brakiem pracy. Mnie na szczęście nigdy nie brakowało motywacji, więc po rozpoczęciu pracy na własną rękę spędzałem nad projektami jeszcze więcej czasu niż wcześniej.

Pozyskiwanie zleceń

Na początku, zdecydowanie największym problemem było dla mnie pozyskiwanie zleceń. Projektowanie graficzne potrzebne jest praktycznie każdej firmie, jednak również projektantów jest bardzo wielu. Pracując w dużej firmie nie musiałem martwić się o zlecenia, jednak od kiedy pracuję na własną rękę to ile zarabiam zależy od tego ile pozyskam zleceń.

Okazuje się, że najlepszą drogą do regularnego otrzymywania zleceń jest solidność. Dzięki solidnemu wykonywaniu zleceń, moi klienci polecają mnie swoim znajomym i przez to otrzymuję coraz więcej zleceń do zrealizowania.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/7

Page top