Drukowanie plakatów - ważne wskazówki

Przygotowanie dobrego plakatu to wcale nie taka prosta sprawa. Z jednej strony miałem klientów, którzy przynosili mi już bardzo dobre projekty, z drugiej bywali też tacy, którzy za nic nie chcieli zaakceptować żadnych moich poprawek - nawet, gdy były one w najwyższym stopniu konieczne. Samo drukowanie plakatów od strony technicznej też jest procesem, o którym nie można w toku przygotowań zapominać. Jak więc przygotować dobry plakat?

Dobry projekt - połowa sukcesu

Najważniejszym celem plakatu jest przykucie uwagi potencjalnego odbiorcy i poinformowanie go na konkretny temat krótko i zwięźle. Wielu moich klientów zapominało szczególnie o tej drugiej zasadzie i umieszczało w projektach zbyt wiele tekstu. Niestety, drukowanie plakatów przesyconych tekstem najzwyczajniej mija się z celem - istnieje bowiem bardzo małe prawdopodobieństwo, że ktokolwiek będzie intensywnie wczytywał się w jego treść, zaś cała grafika traci na czytelności i wyrazie.

Nie można zapominać też o użyciu odpowiednich barw. Trzeba tutaj zachować złoty rozsądek - zbyt krzykliwe odstraszą, zbyt stonowane nie zainteresują wielu osób.

Kwestie techniczne - drukowanie plakatów

Kiedy już mamy nasz wymarzony projekt, potrzebujemy drukarni. Warto poznać już obecne na rynku realizacje danego zakładu. Może bowiem okazać się, że firma korzysta na przykład z farb niskiej jakości, które nie oddadzą w rzeczywistości różnic kolorystycznych widocznych w projekcie. W drukowaniu plakatów nie zawsze warto kierować się tylko i wyłącznie niską ceną - w przeciwnym razie może okazać się, że osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/39

Page top