Na co musi przygotować się sylwestrowy fotograf?

Idziesz na sylwestra w roli fotografa po raz pierwszy? Przed tobą niełatwe zadanie i niezależnie od tego, czy jesteś wynajętym fotografem czy osobą zaproszoną, którą po prostu ustawiono w tej roli, musisz się przygotować na to, co cię czeka, bo nie będzie to łatwe i przyjemne.

Ciemno wszędzie, co to będzie?

Twoim głównym wrogiem będzie ciemność. Pokonanie go nie jest łatwe i wymaga wcześniejszych przygotowań oraz pewnego know-how. Wbrew pozorom nie wystarczy włączyć lampę błyskową, by z mroku wyłonić piękne ujęcia. Wręcz przeciwnie, nie dość, że goście cię znienawidzą za nieustanne ich oślepianie, to jeszcze twoje zdjęcia nie będą zbyt dobre. Jedyne światło, jakie będziesz mieć do dyspozycji to prawdopodobnie kolorowe, ruchome światełka, z którymi musisz nauczyć się współpracować. Dodatkowym problemem mogą być także inne efekty specjalne takie jak dym unoszący się w powietrzu lub chmura tuż nad podłogą.

Wszystko się rusza, a zdjęcie nie może

Innym problemem, z którym zetknie się fotograf na sylwestra, będzie nieustanne poruszanie się obiektów, które ma on uwieczniać na zdjęciach. Wszyscy goście będą chcieli w sylwestra wytańczyć wszelkie troski z całego roku, więc złapanie ich stojących nieruchomo może być niemożliwe. Jako fotograf będziesz zmuszony do poradzenia sobie i z tą trudnością. Twoim sprzymierzeńcem będą tu ręczne ustawienia, więc przed imprezą pożegnaj się z automatem. Słowem, jeśli jest to twój pierwszy sylwester z aparatem w ręku, lepiej dobrze się do niego przygotuj.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/40

Page top