Co z tą reklamą?

Stare powiedzenie "Reklama jest dźwignią handlu" nie traci na swojej aktualności. Wiedzą o tym wszyscy zajmujący się produkcją lub sprzedażą jakiegokolwiek towaru. Bo tylko pod warunkiem, że będzie on odpowiednio zareklamowany, ma szanse na zaistnienie na rynku i wzbudzenie zainteresowania potencjalnych klientów.

Różnorodność reklam

Na co dzień, tak jak każdy, spotykam wiele reklam. Niektóre z nich to wielkie billboardy, tablice reklamowe, które ze względu na szeroki zasięg i dynamikę (telebimy), mocno przykuwają uwagę. Inne to szyldy, tabliczki, a także ulotki czy gazetki reklamowe, systematycznie znajdowane przeze mnie w skrzynce na listy. Niektóre osoby denerwuje wszechobecność reklam, ale ja nie mam nic przeciwko temu, a wręcz jako grafik zajmujący się reklamą, dostrzegam, jak wielkie znaczenie w życiu ma każdy jej rodzaj.

Dobra reklama czyli jaka?

Stworzenie dobrej reklamy nie jest wbrew pozorom łatwym zadaniem. Ważna jest przede wszystkim jej treść, która powinna wywołać natychmiastową reakcję klienta, a więc zwrócić jego uwagę. Musi być krótka, zrozumiała i ciekawa, a tekst powinien wzbudzać pozytywne emocje.

Zawieszki reklamowe

Osobiście chciałbym zwrócić uwagę na gadżety reklamowe, których oddziaływanie doceniono dopiero całkiem niedawno. Za to obecnie towarzyszą każdemu wydarzeniu biznesowemu. Wśród artykułów tego rodzaju na uwagę zasługują moim zdaniem zawieszki reklamowe na drzwi, które chętnie stosowane są w hotelach, pensjonatach, ale także w domach prywatnych. Krótkie hasło "Nie przeszkadzać" albo "Miłego pobytu" umieszczone na klamce mówi samo za siebie. Dodatkowo umieszczone tam logo firmy jest doskonałą jej reklamą.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/43

Page top