Jak zostać grafikiem?

W jaki sposób ludzie zostają grafikami? Jak należy się rozwijać, aby znaleźć pracę w tej prężnie rozwijającej się branży? Czy aby zostać grafikiem jest koniecznie ukończenie Akademii Sztuk Pięknych albo specjalizacji graficznej na kierunku Informatyka?

Droga do zawodu

Okazuje się, że nie. Tak naprawdę większość z grafików, których poznałem realizując się w mojej pracy zawodowej, a muszę przyznać, że kilku ich było, doszło do pracy w tym zawodzie w sposób inny niż ten, wydawałoby się, klasyczny - czyli kończąc studia o odpowiednim profilu. Jest to oczywiście spowodowane tym, że zlecenia graficzne może przyjmować każdy, kto tylko odpowiednio dobrze włada Photoshopem i tutaj bardzo często bycie samoukiem popłaca. Dlaczego tak się dzieje?

Zaszufladkowani

Studia artystyczne zwykle mają na celu nauczyć adepta nieszablonowego myślenia i pozwolenie mu na poznanie odpowiedniej bazy różnych pomysłów, które później mogą stanowić inspirację, jak i narzędzi, które umożliwią wprowadzenie w życie owych koncepcji. Często jednak dzieje się inaczej i prowadzący zamiast rozwijać swojego ucznia, narzucają mu własny sposób myślenia. Cóż, jest to sposób często już sprawdzony i zapewniający w pewien sposób wybicie się na rynku pracy. W pracy ze sztukami wizualnymi jednak w dużej mierze liczy się pewna odmienność myślenia, która sprawia, że nasze pomysły stają się unikalne - a to gwarantuje sukces.

Dlatego w przypadku tej pracy nie warto obawiać się braku akademickiej wiedzy - to, co uznalibyśmy za wadę, często okazuje się zaletą.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/44

Page top