Kilka słów o banerze odblaskowym

Reklama stanowi podstawę każdego biznesu. Dobra reklama może spowodować przyciągnięcie klientów i pokonanie konkurencji oraz ustabilizowanie pozycji firmy na rynku, natomiast zła - zniszczyć wszystko, co do tej pory wypracowaliśmy. Zatem w jaką reklamę warto inwestować?

Skuteczne reklamy

Przede wszystkim często pada pytanie, które reklamy są najskuteczniejsze? Odpowiedzi są bardzo różne. Niektórzy wskazują poszczególne typy reklam, inni wypowiadają się na temat dopasowania reklamy do charakteru firmy. Ja zaś, z pozycji grafika, chciałbym podkreślić to, jak ważne jest dobre zaprojektowanie reklamy oraz ilość ludzi, do jakiej dana reklama dotrze.

Baner odblaskowy

Taką reklamą często polecaną wielu firmom jest baner odblaskowy. Jego podstawową zaletą jest fakt, że jest wyjątkowo zauważalny. W efekcie każdego dnia widzi go wiele osób, oczywiście często nieświadomie, jednak jeśli jest on dobrze skomponowany, to nazwa danej firmy zapada w pamięć. Koniec jest taki, że taka osoba np. idąc do sklepu odruchowo bierze dany produkt.

Projektowanie baneru odblaskowego

Lecz właśnie - dany baner musi być dobrze zaprojektowany tak, aby zapadł na długo w pamięć widza. Ponadto musi wywołać w nim jakieś pozytywne skojarzenie. Jeśli bowiem zaprojektujemy zbyt krzykliwy i denerwujący baner odblaskowy, to możemy spowodować u widza połączenie nazwy naszej firmy z negatywnymi emocjami, czego przecież zdecydowanie nie chcemy.

Ważne uwagi podczas projektowania banneru

Na czym zatem powinno polegać dobre projektowanie banneru odblaskowego? Przede wszystkim taki baner musi przyciągać czymś uwagę. Jednocześnie jednak nie może on być nadmiernie krzykliwy - powinien raczej mieć stonowane kolory. Co więcej - tekst powinien ograniczyć się do hasła. Ponadto wygląd banneru odblaskowego musimy dobrać do grupy naszych potencjalnych klientów.

Add ping

Trackback URL : http://kochamprojektowac.pl/trackback/47

Page top